35201R2JT
Mfr.Part #
35201R2JT
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES SMD 1.2 OHM 5% 1W 2512
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1.2 Ohms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
35201R2JT
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
3520 Keystone Electronics Corp. 6,300 FUSE CLIP CARTRIDGE 6.3A PCB